Spengler András bejegyzései

Kerékpártúra Nemesvámos – Baláca Római Villagazdaság

Az idei tanév első túrájára új útvonalat terveztem, kicsit elszakadva a Balaton partjától. Már régóta érlelődött, hogy a diákokkal eltekerünk Veszprémen keresztül Nemesvámos irányába, márt csak azért is mert tudtam, hogy a római időkből fennmaradó emlékek is találhatók arrafelé.

Nagyon szép szeptember végi szombaton vágtunk neki 7 fővel az “ismeretlennek”. Azt meg kell mondjam, hogy a létszám miatt csalódott voltam, pedig minden fórumon hirdetve volt a kerékpározási lehetőség. De aki eljött, egy nagyon izgalmas napot tudhat magáénak és a tekerés melett még megtudhatott egy két meglepő érdekességet a római időkbeli építészetről.

A túra legkeményebb szakasza rögtön az elején várt ránk és teljesítve a Nemesvámosig tartó szakaszt – kb. 18-19 km – megállapítottuk, hogy folyamatosan, de szerencsére nem túl meredeken, de felfelé kellett hajtani a vasparipákat. Mindenki nagyon szépen egyenletesen haladt, így egy jó óra alatt elértük a Baláca-pihenőt. Meg kell mondjam, nagyon izgultam a veszprémi szakasztól, de le a kalappal a veszprémi úthálózat kezelők előtt, mert nagyon egyértelműen és szépen kitáblázva haladt a kerékpárút, meglepően szép, zöldövezeti területeken.

A múzeumba begurulván szusszantunk egy keveset, feltöltöttük energiatartalékainkat, majd alaposan szemügyre vettük a római kori épületeket, építészetüket. Többünkben megfogalmazódott, hogy szívesen visszamennénk abba korba, amikor a villa fénykorát élte, mert az a benyomás ért minket, hogy jó lehetett itt az élet.

Feltöltődve energiával és egy kis ismeretanyaggal, nekivágtunk Felsőörsnek, majd onnan Almádiba vettük az irányt. Leszámítva, hogy egy rövid kis szakaszon a 73-as főúton is kellett haladnunk, nagyon élvezetes volt a több mint 18 km-es lefelé gurulás. Mondták is a többiek, hogy ez a jó kerékpározás – mindig elmondom, hogy az a jó a felfelé tekerésben, hogy utána aztán…..Na szóval mindenkinek tetszett ez a szakasz.

Almádiban ismerős volt már a “járás”, ami egyenesen a fagyizóhoz vezetett és mindenki elnyalt pár gombócot. Innen már, talán mondhatom, hogy szinte csukott szemmel is hazataláltunk volna, de az uszodához vezető autóút mellett, egy keskeny kis erdei ösvényre tértünk le hogy kissé izgalmasabbá tegyük az utat. Ez jó ötlet volt!

Mivel nem sokkal voltunk túl az ebédidőn – mindenki várta már a szombati ebédet – amikor Litér felé közeledtünk, mindenki olyan lendülettel haladt felfele a Litérre vezető emelkedőn, hogy csak néztem és a meghirdetett érkezési időhöz képest egy órával korábban megérkeztünk, ami általában nem szokott bekövetkezni.

Köszönöm a maroknyi csapatnak a részvételt és a közös élményeket!

További fényképek

Egyházmegyei sportnap Alsóörs – 2019. május 9.

Az egyházmegye Református Általános Iskoláinak rendeztek sportversenyt Alsóörsön az Endrődi Sándor Református Iskolában, immár második alkalommal. Iskolánk labdarúgás sportágban képviseltette magát két csapattal, egy 5-6. és egy 7-8. osztályos csapattal. A rendezvényen öt település iskolái (Alsóörs, Balatonfüred, Csopak, Litér és Papkeszi) vettek részt és küzdöttek sportszerűen és jókedvűen egymással. A rossz idő ellenére beszorultunk a városi sportcsarnokba, de ennek ellenére remek hangulatban telt a napunk.

A csapataink nagyon derekasan helytálltak, küzdöttek és csak hajszálon – inkább 1 gólon – múltak a nagyobb sikerek. A 7-8. osztályos fiúk a 3. helyen végeztek, míg az 5-6. osztályosok a 4. helyen. A kisebbek korosztályában nagyon kiegyenlített volt a mezőny. A négy meccsből elkönyvelhettünk egy vereséget, két döntetlent és egy győzelmet. Ezzel a jó eredménnyel is azonban gólkülönbség miatt lemaradtunk a 3. helyről. Kissé csalódott volt a csapat, mert a füredi iskolát egy kis “szerencsével” le tudtuk volna győzni és akkor máris a 2. helyen végeztünk volna. Mindkét csapatnak jár a dicséret!

Vendéglátóink finom ebéddel vártak minket a mérkőzéseket követően, amit örömmel és jóízűen fogyasztottunk el. Jövőre ismételten szeretnénk megmérettetni magunkat és egy lány csapatot is ki fogunk állítani!

KÉPEK

Spengler András testnevelő tanár

Mikulás-tájfutás 2018.12.05.

Az idei év utolsó versenyén vettünk részt iskolánk diákjaival Várpalotán, a már hagyományos pontbegyűjtő versenyen. Közel 100 diák indult, így izgalmas versenyre volt kilátás.

A legnagyobbak kezdték a versenyt, majd jöttek a fiatalabb korosztályok. Ennek a versenynek az egyik nehézsége, hogy fejben kell tartani a már fogott pontokat és vigyázni kell nehogy a tömeg elvigye rossz irányba a versenyzőt.

Nagyon szépen szerepeltek diákjaink, így mindenkinek GRATULÁLUNK!!

Eredmények:

Zavada Bianka 3. hely

Tál Enikő 1. hely

Vidics Edina 2. hely

Résztvevők:

1. osztály: Feil Dorka, Vidics Edina, Tál Enikő, Hanisch István, Vincze Dominik,
  2. osztály: Békési Bianka, Mós Anna, Nagy Imola, Károlyi Zsófia
  3. osztály: Keresztes Kata, Paizs Vivien, Székely Petra
  4. osztály: Zavada Bianka, Tornyos Péter

KÉPEK

A Mikulás is szereti a tájfutást!

Az idei évben is meghívót kaptunk a Mikulástól egy kis mozgásra, mégpedig az inotai iskolába. Az idén is megrendezésre került a Mikulás tájfutás, amelyik egy igazán izgalmas pontbegyűjtő versennyel került lebonyolításra – nem sorban kell fogni az ellenőrző pontokat, hanem tetszőleges sorrendben. Hétfőn este egész nagy pelyhekben esett a hó, így nagyon bíztam abban, hogy a másnapi versenyt szép havas terepen tudják majd teljesíteni a versenyzők. Hát sajnos hó az nem, ellenben szemerkélő eső, az várt minket Inotán.

Egy kattintás ide a folytatáshoz….