2018-10-19 nap bejegyzései

Programozó “Ki mit tud?” a Code Week keretében

Négy programozási környezettel is találkozhattak az érdeklődők október 17-én szerdán délután az informatikateremben.
Az előző heti robotika bemutató folytatásának is tekinthető a 4-5. osztályosoknak az akkor megismert Bluebot egyik online “rokona”, a Lightbot, amely itt próbálható ki: lightbot.com/flash.html Sokuknak megtetszett, s igen ügyesen haladtak nehezebbnél nehezebb pályákra.
A bemutatásban Vincze Dominik (5. o.) segített, aki már a legnehezebb fejezetet is “végigvitte”, összetett folyamatoknál is alkalmazva tudását.
Ő is készített már saját játékot Scratch-ben is, ahogy Amrein Dárius és Varga Ádám (7. o.). Saját snake játékukkal mutatták be ezt a lehetőséget.
A “közönségsiker” után Gyenes Viktor igazgató úr is kipróbálta a programot, s tetszett Neki is, illetve az értékelésben a diákönkormányzat elnökeként részt vevő Zavada Bianka (8. o.) felajánlotta segítségét a játéknak a többi diákkal való megismertetésében.

A felsős informatika órákon sokaknak ismerős Imagine Logo teknőcének bemutatásában Vidics Ádám segített még, aki egyébként Logiscool-ban programoz iskolán kívüli szakkörként, a Scratch mellett. Parancsokkal rajzoltunk egy fát, melyet ugyancsak el tudnak készíteni 4. osztályosok is.
(A 8. osztályosok eljárás paraméterezéséig jutottak mostanra, illetve motorként futó folyamatokig, a néhány bevezető óra alatt év eleje óta.)
Ennek a 10-14 éveseknek fejlesztett környezetnek a tömörített telepítője itt érhető el az oldal alján: logo.sulinet.hu

A komolyabb programozás felé Rada Enikő (8. o.) nyitotta ki az utat, aki a tavalyi informatika szakkörökről, Kisantal Tibor tanár úr jóvoltából találkozott már a Python programnyelvvel. Ebben készített bevezető munkája beolvassa az általunk megadható két egész számot, majd pedig kiszámolja és kiírja ezek összegét és szorzatát. A “versenytársak” kölcsönös megbecsüléssel figyelték egymás munkáit, tudtak belőle tanulni.

A felsoroltak (mint a legjobb 4-be beválogatottak) mindegyike kapott egy informatika 5-öst. Oklevelüket a szerda reggeli áhítat után adjuk át, s ráadásként kipróbálhatnak majd egy kódfejtő társasjátékot az őszi szünet előtti utolsó informatika szakkörön. Addig is mindenkinek gratulálunk!

A rendezvényt az Európai Programozás Hete, a Code Week oldalán is regisztráltuk, s felkerült a programsorozat térképére: https://codeweek.eu/

Nyőgér István

Környezetvédelmi verseny az IPARIban

2018. október 18-án a Veszprémi Szakképzési Centrum Ipari Szakgimnáziuma 2. alkalommal szervezte meg (az első versenyen is jelen voltunk!) környezetvédelmi pályaorientációs akadályversenyét az iskolában. 11 általános iskolai csapat nevezett versenyre, ahol 8 állomáson kellet különböző feladatokat megoldaniuk diákjainknak. Iskolánkat a 7. osztályos Kiss Patrik, és a 8. osztályos Kovács Botond és Frank Bence képviselték, akik ugyan dobogós helyezést nem értek el, de becsülettél teljesítették a verseny állomásait! Köszönjük a szervezést, és a kedves vendéglátást a szervezőknek!

Gyenes Viktor földrajz-környezetvédelem szakos tanár

1956-ra emlékeztünk…

Az 1956-os forradalom-és szabadságharc eseményeire emlékeztünk ünnepi műsor és tiszteletadás keretében 5. osztályosaink szervezésében. Az ’56-os események pontos történelmi felidézése és tiszteletadás volt a műsor és a megemlékezés célja. Hálásan köszönjük az 5. osztályos diákoknak, osztályfőnöküknek – Éliásné Bíró Lilla tanárnőnek -, és a segítőknek a színvonalas műsort!

Finom Falatkák Futama

A Litéri Református Általános Iskola a „Menő Menza Litéren” pályázat keretein belül meghirdeti a

FINOM FALATKÁK FUTAMA VERSENYT,

az iskolánkba járó gyerekek és családjaik körében.

Két kategóriában indulhatnak a versenyző családok:

1. kategória: sós falatkák (max. 1 tálca)
  2. kategória: édes falatkák (max. 1 tálca)

A pályázat célja, hogy tegyük a gyermekeink reggelijét, tízóraiját ötletesebbé, változatosabbá, egészségesebbé, a gyerekek számára vonzóvá.

Fontos tudni, hogy az ételeket otthon kell elkészíteni felnőtt irányításával, de gyerekek bevonásával. Az őszi szünet utáni első tanítási napon reggel 7:30-7:45-ig várjuk az iskola konyhájába az elkészült ételeket, ahol a zsűri értékeli a leadott falatkákat.

A reggeli áhítat végén eredményt hirdetünk, és a gyerekek elfogyasztják az elkészült finomságokat.

A leadott ételekről fotó készül és a behozott recepteket is közzétesszük az iskola honlapján.

A nevezési szándékot írásban jelezzék.

A nevezési lapokat október 25-ig kérjük leadni az iskolatitkárnál a segítő felnőtt és a gyerekek nevének, elérhetőségének megadásával.

Mindkét kategóriában legfeljebb 3000 Ft értékben tudjuk támogatni a hozzávalók megvásárlását, melynek részleteiről a nevezési lap leadásakor pontos tájékoztatást kapnak az érdeklődő családok.

falat plakát Nevezési lap a Finom Falatkák Futama versenyhez