2018-12-03 nap bejegyzései

Elismerő oklevél képzőművészeti pályázaton

A herendi Fischer Mór Porcelánipari Szakközépiskola 4. alkalommal hirdetett képzőművészeti versenyt általános-és középiskolás diákok számára. Iskolánkat Mós Anna és Áldozó Zsombor 6. osztályos tanulók képviselték, akik az év madaráról, a vándorsólyomról készítettek alkotást. Munkájukért mindketten elismerő oklevélben részesültek. Felkészítő tanáruk: Marton Csilla tanárnő! A pályázatra két kategóriában összesen 68 pályamű érkezett, különböző technikákkal készítve. Örömteli, hogy több szomszédos megyéből is érkeztek pályázatok a Veszprém megyeieken kívül. Munkájukért mindketten elismerő oklevélben részesültek. Felkészítő tanáruk: Marton Csilla tanárnő! Gratulálunk!

Rendhagyó földrajzóra az Európai Unióról

2018. december 3-án került sor a 8. osztályban a Veszprém Megyei Kereskedelemi és Iparkamara szervezésében az Európai Uniós ismereteket összefoglaló rendhagyó földrajzórára. A foglalkozást Csitei Tímea tartotta, aki egy 35 perces prezentációban ismertette az EU alapelveit, történetét, működését, legfontosabb szervezeteit, valamint beszélt az euróról, és sok érdekes információt osztott meg a diákokkal az unióval kapcsolatban. Ezt követően 4 fő csapatokban folytatták a 8. osztályosok a foglalkozást: az unió tagállamainak fővárosait kellett megkeressék szókeresőben, majd híres európai városok nevezetességei következtek. Az első három helyezett csapat tagjai külön ajándékban is részesültek, de minden 8. osztályos tanuló kapott egy tájékoztató kiadvány az EU működésével kapcsolatban, amely számos praktikus információt tartalmaz. A diákok visszajelzései alapján jól sikerült a rendhagyó óra, máskor is örömmel vesznek részt hasonló rendezvényen!

A Veszprém Megyei Kereskedelmi és Iparkamarának, és Csitei Tímeának köszönjük a lehetőséget és a remek szervezést!

Gyenes Viktor földrajztanár