2019-05-03 nap bejegyzései

Művészeti versenyek Enyingen

2019. május 3-án rendezte meg az enyingi Tinódi Lantos Sebestyén Református Általános Iskola és Művészeti Alapiskola hagyományos születésnapi tanulmányi-és művészeti versenyét, amelyen iskolánk diákjai szép eredménnyel szerepeltek:

3-4. osztály – Rajz
Kondics Kitti és Tóbiás Lilien elismerő oklevél
Kondás Zsófia és Szolgai Réka a zsűri különdíja
Furulyások
Márta Emese és Böröndi Zsombor ezüst minősítés
Zongora
Petrik András Péter arany minősítés
Hálásan köszönjük a felkészítő tanárok egész éves áldozatos munkáját, és a Tinódi iskolának a színvonalas szervezést!
Fényképek és beszámoló: Szabó J. Róbert kísérő tanár

1-2. osztályosok tanulmányi kirándulása

Az idei tanévben az 1-2. osztályos tanulóinkkal a Balaton-felvidékre látogattunk el. Kirándulásunkat a nagyvázsonyi Kinizsi vár „bevételével” kezdtük, majd a Postamúzeumban ismerkedtünk meg a hírközlés történetével. Útunkat Hegyestűn folytattuk, annak tetejéről pedig megcsodálhattuk a Balaton-felvidék jellegzetes tájrészleteit. A hegyről később vízre szálltunk, s Tihanyi sétánkat követően hajóval indultunk az osztálykirándulás utolsó állomására, Balatonfüredre.

A remek hangulat, a sok-sok látnivaló, a vidám tavaszi időjárás és a finom fagyi mindenkinek felejthetetlen élményt adott.

Csilla néni, Ildikó néni, Zsuzsa néni és Szilvi néni