2019-06-10 nap bejegyzései

9 taekwondos diákunk a VIII. Tigers Cup-on!

Szombaton a VIII. Tigers Cup-on vettek részt Taekwondo-s diákjaink Budapesten.
Nem csupán egy országos verseny, de egyben évadzáró is volt ez a rendezvény.
Erre a versenyre is esélyesként érkeztek a régebbi tanoncok, de szép számmal voltak, akiknek ez volt életük első versenye. A teljes Farkasodu csapat 26 főből állt, ebből 9 litéri diák képviselte iskolánkat.
Hosszú és nagyon meleg napunk volt, de a végén mindenki boldogan, éremmel térhetett haza.
3 versenyszámban a következő eredmények születtek:

Formagyakorlat:

Speciál technikai törés:

Arany:
– Kányai Szebasztián 1.osztály

Gratulálunk mindannyiuknak, és jó pihenést kívánunk nekik a nyári szünetre!

Jövőre, Veletek, Ugyanitt!

Vincze Krisztina

Sárkányhajózás a Velencei-tavon

2019. június 8-án – hagyományainkhoz híven – ismét vízre szálltunk. A tavalyi évben a Velencei-tavon kenutúrán vettünk részt, és azt terveztük, hogy idén kipróbáljuk a sárkányhajózást! 9 bátor diákunk (Feil Dorka, Harnos Hanna, Hanisch István, Térmeg Gergő, Sárközi Dominik, Kondics Márk és Kiss Patrik, valamint 2, már végzett diákunk: Harnos Emese és Kiss Dominik) vállalkoztak a túrára. Tantestületünkből Tünde néni, Anita néni, Edit néni, András bácsi és jómagam szálltunk vízre az “agárdi sárkánnyal”.

Több, mint két órát eveztünk a tavon a Szúnyog-szigetre, és a nyugati-medencébe, de sajnos a viharjelzés miatt a túrát már nem tudtuk befejezni, mert nem szabadott a parttól eltávolodnunk. Az evezést követően az agárdi strandra mentünk, ahol fürdőzés, fagyizás és pihenés zárta a napot, végül pedig vonattal utaztunk haza! Minden résztvevőnek gratulálunk a teljesítéshez, jövőre kenutúrával folytatjuk! 🙂

Gyenes Viktor földrajztanár