2019. augusztus hónap bejegyzései

Bozsik foci szeptembertől újra!

Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

2019. szeptember 10-től (kedd) újraindul iskolánkban a Bozsik foci program!

Időpont: minden héten kedden 16 órától az iskolaudvaron található műfüves pályán (rossz idő esetén a tornateremben)

Edző: Kovács László (Balatonalmádi)

Jelentkezés: az első tanítási héten az osztályfőnököknél!

Nyertes Határtalanul! pályázatunk! :)

Örömmel értesítünk mindenkit, hogy iskolánk, és a Nemesvámosi Petőfi Sándor Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola közös pályázata nyertes lett, így 2019. szeptember 2-6. között 7. osztályosaink Erdélyben töltenek egy hetet tanulmányi kirándulás keretében! A támogatás teljes összege: 2 740 000 Forint! KÖSZÖNJÜK A LEHETŐSÉGET, és a TÁMOGATÁST! 🙂 A tanulmányút minden részletéről fényképes beszámolót teszünk közzé az iskola honlapján, és FB oldalán is!

Gyenes Viktor projektmenedzser

Taekwon-do tábor és vizsga

A Taekwon-do-s növendékek eseménydúsan töltötték a nyarukat, amellett hogy egész nyáron a következő övvizsgájukra készültek az edzéseken, lelkesen várták a tábort, amire a héten került sor. Ezalatt az 5 nap alatt részük volt sok nevetésben, jókedvben, önszerveződő kosárlabda meccsben, éjszakai edzésben, közös filmnézésben, kutyás előadásban és egy esélyegyenlőségi napban is, ahol mozgássérült emberek igyekeztek megmutatni egy szeletet az ő világukból.
Csütörtökön pedig Dr Somlai János VI. DAN-os nagymester (az idén 40 éves  Veszprémi Taekwon-do Klub megalapítója) vezényletével erőnlétükről tettek tanúbizonyságot és övvizsgájukat is letették. A 34 vizsgázó közül iskolánkat 14 tanuló képviselte, akik a következő eredményeket érték el:
Fehér öv:
– Bertalan Anna  (3.oszt)
Fehér öv / Sárga csík:
– Putz Abigél (3.oszt)
– Regenye Bence (2.oszt)
– Térmeg Ákos (3.oszt)
– Lancz Hunor Atilla (3.oszt)
Sárga öv:
– Justin Alíz (1.oszt)
– Térmeg Sára (3.oszt)
Sárga öv / Zöld csík
– Pápai Zoé (1.oszt)
– Hegyi Ádám (3.oszt)
– Szava László (3.oszt)
Zöld öv
– Szamosi Ádám (3.oszt)
Zöld öv / Kék csík
– Kányai Szebasztián (2.oszt)
– Vincze Botond (3.oszt)
– Justin Zalán (5.oszt)
Gratulálunk a szép eredményekhez és további jó felkészülést kívánunk az őszi versenyekre.
Vincze Kriszta

Szeretettel köszöntjük új kollégáinkat!

Iskolánkban hagyomány, hogy új kollégáink a tanév kezdése előtt pár mondattal bemutatkoznak honlapunkon. Fogadják szeretettel és bizalommal új kollégáinkat, akik a 2019/2020-as tanévtől iskolánkban fognak dolgozni!

RÁCZ BERNADETT – művészeti iskola – zongora tanszak tanára

Rácz Bernadett vagyok, családommal Veszprémben élek. A Pécsi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán végeztem zongora szakon. 2012-ben mesterdiplomát szereztem a győri Varga Tibor Zeneművészeti Intézetben. Pályámat Zircen kezdtem, 17 évig tanítottam zongorát a város zeneiskolájában, és több kihelyezett tagozaton. 2008 óta Veszprémben a Csermák Antal Zeneiskolában tanítok. 2019 szeptemberétől Litéren is örömmel és szeretettel várom a zongorázni vágyó gyermekeket.

KRETZ ADRIENN – iskolapszichológus

Pécsett születtem, és itt is szereztem pszichológus diplomámat a Pécsi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának nappali tagozatán 2008-ban. Pszichológiai tanulmányaim mellett párhuzamosan óvodapedagógiát tanultam a Kaposvári Egyetem Csokonai Vitéz Mihály Pedagógiai Főiskolai Karának levelező tagozatán. Kezdetben nevelési tanácsadóban dolgoztam pszichológusként, majd néhány évig óvodapedagógusi feladatokat láttam el Budapesten. 2015-ben az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán szereztem óvodavezetői szakképesítést;  2019-ben pedig az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karán végeztem Tanácsadó szakpszichológus szakon. 2018. októbere óta dolgozom Veszprémben a Megyei Szakértői Bizottságban pszichológusként. Több mint 15 éve foglalkozom gyerekekkel. Évekig táboroztattam daganatos betegségben szenvedő, illetve JIA (krónikus ízületi gyulladás) gyerekeket ( Bátor Tábor Alapítvány), de a pécsi evangélikus gyülekezet keretei között lehetőségem nyílt táborvezetői feladatokat is ellátni, illetve a MEVISZ Bóbita táboraiban segítőként részt venni.

MÁTRAI ZSANETT – római katolikus hittanár-nevelőtanár

Mátrai Zsanett vagyok. Teológiai tanulmányaimat a Veszprémi Érseki Hittudományi Főiskolán és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen végeztem. 2013 óta tanítottam hittant, először Alsóörsön majd a későbbiekben vele párhuzamosan Hajmáskéren is. Tavalyi tanévben a Szilágyi Erzsébet Keresztény Általános Iskolában voltam napközis tanár. Folyó év szeptembertől a Balatonfűzfő Római Katolikus Plébánia hitoktatójának kért fel Laposa Norbert Plébános Úr.