2019-10-01 nap bejegyzései

Őszi diáknap a Káli-medencében

2019 Szent György havát őszi diáknappal zárta iskolánk 180 diákja a Káli-medencében. A diáknapot a Menő Menza pályázat keretében szerveztük, amelynek célja az egészségtudatos táplálkozáson túl a mozgás népszerűsítése is. Reggel négy autóbusszal indultunk a Káli-medencébe: kettő autóbusz Kékkúton tette le utasait a 3-4. és az 5. és 8. osztályosokat, aki kékkúti forrásvízzel töltekezve indultak útnak a Theodora tanösvényen Mindszentkálla felé. Az 1. és a 2. osztályosaink autóbusza Mindszentkállára érkezett, ahonnan gyalogtúrájuk a község melletti Kopasz-hegy tetejére vezetett – itt várták be a többi osztályt. A 6. és 7. osztályosok először a Hegyestűre mentek, ahol megismerkedtek a Balaton-Felvidéki bazaltvulkanizmus rejtelmeivel, majd megmászták a 338 méteres csúcsot, amelyről pazar panoráma tárult szemeik elé. Végül ők is Mindszentkállára utaztak autóbusszal. Dél körül már minden osztály a Kopasz-hegyen tartózkodott, ahol 4 állomásból álló akadálypálya várta a diákokat, amelyet kiegészítettek további feladatok is. A diákok tízórait is kaptak: Henn Dóra dietetikus jóvoltából különböző kenőket kóstolhattak, és egészséges kekszet is ehettek. A diákok ügyesen teljesítették az akadályokat, amelyek során régi konyhai eszközök felismerése, tojásrecept, természetesség-mérés és ügyességi feladat is várta a bátrakat. Gyorsan repült az idő, és még a hegyről is le kellett érni a faluba, ahol már vártak minket az autóbuszok. Nagyon értékes, tartalmas és csodaszép napsütéses napot töltöttünk együtt! Ezúton szeretném köszönetünk kifejezni Anita és Ildikó néninek, mint iskolai diákönkormányzatunk mentorainak sok munkájukért, Szalay Tímeának és Henn Dórának, valamint Barnabásnak a finom falatokért, a feladatokért! Köszönet illet minden pedagógus kollégát is, hogy ezt a napot zökkenőmentesen, és élményekkel teli közösen, közösségben élhettük át! Folytatjuk! 🙂 Október 1-jén pedig megtartottuk az eredményhirdetést, és az értékelést is az iskolában! Gratulálunk minden csapatnak!

Zene Világnapja

Október elseje a Zene Világnapja. Mivel is ünnepelhetnénk, köszönthetnénk ezt a napot, mint zenével. Az Ertl Pálné Művelődési Házzal karöltve ezért hívtuk iskolánkba a Népművészet ifjú mesterét, Havay Viktória népdalénekest, és Illés Gábor zenészt, hogy rendhagyó énekóra keretében hangszerbemutatóval egybekötött interaktív foglalkozást tartsanak diákjainknak. Volt itt közös éneklés, hangszerbemutatás, hon-és népismeret… Aki csak kicsit is fogékony, érdeklődő, biztosan kedvet kap a zenéhez, tánchoz… Ennek a napnak pedig éppen ez a célja!

Köszönjük szépen az Ertl Pálné Művelődési Ház, Havay Viktória és Illés Gábor együttműködését, nagyon tartalmas, és értékes órát láthattunk, hallhattunk!

Papírgyűjtés idén is!

Tisztelt Iskolapolgárok!

Hagyományainkhoz, és ÖKOISKOLA projektünkhöz híven idén is papírgyűjtést szervez iskolánk Diákönkormányzata!

Az összegyűjtött, kötözött papírt már október 8-án (kedd) délutántól (14 óra után) lehet hozni, a mérlegelés és pakolás október 9-én (szerda) délután lesz, amelyre tisztelettel hívunk és várunk segítőket is!

Eredményes papírgyűjtést kívánunk Földünk nevében is!