Erdei tábor 2020. június 22-26.

Már hatodik alkalommal tölthettünk alsós diákjainkkal egy hetet az Ajka melletti Csingeri erdőben található Hubertus Erdei Iskolában. A vírus miatt csak június első hetében vált biztossá, hogy megtarthatjuk táborunkat. Így alacsonyabb létszámmal, 23 természetkedvelő, túrázni szerető kisgyerekkel utaztunk el.

Bár a múlt hét végéig a sok csapadék miatt tartottunk az időjárástól, azonban kívánni sem lehetett volna kellemesebb időt a kirándulásokhoz és a sok-sok játékhoz. Voltak gyerekek, akik már rutinos táborozóink. Igyekeztünk olyan túrákat, kézműves foglalkozásokat tervezni, melyek nekik is újdonságok. Jártunk a Sárcsi-kútnál, a cservári fenyvesben, de a Pokol-lik barlang, a Manóvár és az erdei tornapálya sem maradhatott ki. A délelőtti kirándulások előtt felelevenítettük az erdei viselkedés illemszabályait. A Huiber György által vezetett túrákon sok új információt  szereztünk a Bakony növény-és állatvilágáról. Alaposan megismerkedtünk a bakonyi erdők jellegzetes fáival, a bükkel, tölggyel és a gyertyánnal is. Az ismeretek rendszerezésére az utolsó napon jó lehetőség adódott a Fekete István Dioráma interaktív kiállításának megtekintésekor. Délutánonként a sok játék mellett lehetőség volt kézműves tevékenységekre is. Készítettünk a pataknál gyűjtött kavicsok megfestésével amőbát, fontunk polipot, de aki szeretett volna, ékszert, kulcstartót is fűzhetett magának. Esti programjaink, a vadles, a tábortűz és a mozizás is reméljük, mindenki számára emlékezetes marad. Sőt, azt sem felejtjük el, hogy az erdőben ismeretlen növényt, növényi részt nem veszünk a szánkba…

Fáradtan, de élményekkel gazdagon tértünk haza péntek délután táborozóinkkal. Úgy búcsúztunk, ha tehetjük, jövőre is visszatérünk… J

Nagyon köszönjük iskolánk és a Litéri Iskoláért Alapítvány anyagi támogatását!

Kertészné Kárpáti Katalin és Noszlopy Szilvia