A gyermekek biztonságáért: fakivágás és ritkítás az iskola parkjában

20131202_124319

Ha valaki körülnéz mostanában az iskola udvarán, első ránézésre szívszorító látvány fogadja: kivágott fák, megcsonkított lombkorona.

Egy erdőmérnököt hívtunk a faállományunk felmérésére. Ő megállapította, hogy jó néhány fát ki kell vágni, mert megbetegedett, meghalt. Emellett szinte mindegyik lombkoronája veszélyes, szelek idején a gyermekeket sem engedhettük alájuk, gyakori volt, hogy karvastagságú ágak zúgtak le az udvarra.

Ez az oka a jelenlegi ritkításnak. A fák egy része kivágásra ítéltetett. Nem szívesen szántuk rá magunkat, de a gyermekek biztonsága nem esztétikai kérdés. A megkopasztott fák újra hajtanak, egészséges lombot alkotnak majd. A kivágottaknak pedig az alábbi fotón mutatjuk meg az állapotát.

20131202_124310

Kérem a község lakosainak szíves megértését. Az önkormányzat, mint tulajdonos a kivágott fákat felapríttatja és kiosztják a rászorulók között.

Kisantal Tibor ig.