A II. világháború litéri eseményeire emlékeztünk

2019. március 22-én a II. világháború litéri áldozataira emlékeztünk, mivel 1945-ben ezen a napon érte el a szovjet hadsereg Litért. Litér Község Önkormányzata és iskolánk a tavalyi évben rendhagyó történelemórával készült, és ennek sikerét látva határoztunk úgy, hogy az idei évben is hasonlóan emlékezünk. Éliásné Bíró Lilla történész és történelem szakos tanár, iskolánk pedagógusa, a II. világháború eseményeit, és a háború lezárását követő eseményeket elevenítette fel előadásában,  amelyet Fekete Tamás történész, a Veszprém Megyei Levéltár munkatársa követett, aki mesélt a litéri leventékről, és a világháború Litért érintő eseményeiről is. A rendhagyó történelemórán iskolánk 8. osztályos tanulói is részt vettek. Az alkalmat követően a Hősi Emlékműnél került sor koszorúzásra, ahol Szabó J. Róbert református lelkipásztor, mint Fenntartó képviselte iskolánkat. Tisztelet a Hősöknek!

[slideshow_deploy id=’5324′]