Az Oktatási Hivataltól érkezett…

2020. április 29-én érkezett meg az Oktatási Hivatal I. félévre vonatkozó értékelése intézményünkről a lemorzsolódás, és a korábbi évek kompetenciaméréseinek tekintetében! Köszönjük pedagógusaink áldozatos munkáját, az eredmények egyértelműek! Így tovább!

Az illetékes Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ értékelése a 2019/2020. tanév első félévére vonatkozóan:

Az iskolában folyamatosan csökken a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók aránya. Az iskola vezetése által rögzített intézményi beavatkozások alkalmasak lehetnek az adatokban mutatkozó veszélyeztetettségi tényezők enyhítésére. A Székesfehérvári Pedagógiai Oktatási Központ által szervezett, a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók számának csökkentését segítő szakmai programokon az intézmény pedagógusai a 2019/2020. tanév I. félévében alkalmanként részt vettek. Az intézmény az utóbbi két év OKM eredményeit vizsgálva, 2019-ben szerepel az Oktatási Hivatal pozitív iskolalistáján, mivel a 6. évfolyam tanulói jobb eredményt értek el szövegértésben, mint az a családi hátterük alapján várható lett volna. A rögzített adatok alapján külső beavatkozásra nincs szükség.