Barlangásztunk a Kő-likban

2017. május 20-án kis csapatunk indult útnak Litérről Szentgálra, hogy leereszkedjen a Kő-lik barlang mélyébe… 8 bátor diákunk (Vidics Ádám, Pass Kinga, Paizs Vivien, Szőnyegh Ádám, Göndöcs Bálint, Balogh Alex, Garai Bálint és Kernusz Fanni), valamint Vidics Ádám édesapja, és 3 lelkes pedagógusunk (Spengler András, Moldován László és Gyenes Viktor tanár urak) a túrabázison történő átöltözést követően vágtak neki a Föld mélyének. Szakértő barlangi túravezetőink gondoskodtak a barlang biztonságos bejárásáról, amely rejtegetett számunkra meglepetéseket bőven… Hatalmas élményt jelentett, hogy a korábban csak fényképen, tankönyvben vagy filmen látott cseppkövek, és föld alatti világ megelevenedik előttünk, és mindez úgy, hogy meg is kell küzdenünk a felfedezés öröméért… A barlangban másfél órát tartózkodtunk lent, ezt követően visszamentünk a túrabázisra, ahol átöltözés és pihenő következett, majd pedig 10 kilométeres gyalogtúrának vágtunk neki a Szentgáli Tiszafás Természetvédelmi Területen keresztül a Miklós Pál-hegyi kilátóig. Innen leereszkedtünk a Cinca-patak völgyébe, és Bándon szálltunk buszra, amellyel Veszprémen át Litérig utaztunk. Az élményekről tanúskodjanak a fényképek, folytatását tervezzük! Június 10-én pedig KENUTÚRA a Szigetközben! Várunk szeretettel mindenkit!

Gyenes Viktor földrajztanár

[slideshow_deploy id=’3395′]