Diáknap a Fény Éve jegyében

Ebben a tanévben a FÉNY a témája a diáknapoknak. A fény, mint jelenség a tudomány világában, mint világossága az értelemnek, és mint remény a léleknek. A kezdő rendezvényünk hol is lehetett volna jobb helyen, mint adventben, mikor Jézus születését ünnepeljük,  a fény győzelmét a sötétéség felett.

A téma egyszerre komoly és játékos, impulziv és elgondolkodtató. Tanulóink ehhez mérten kellő komolysággal, de vidám alkotókedvvel is készültek a feladatok megoldására. 2015. december 12-én előadásokat hallgattak a fény természetéről, valamint Ki a fényre! címmel inkább a lelki vonatkozásairól beszélgethettek. Érdekes alkotások születtek árnyjátékok formájában, apró de kedves „fénykiállítás” rendezésével, valamint saját készítésű lámpásokkal járultak hozzá a fény győzelméhez.

Köszönjük minden résztvevőnek. Fényképek ide kattintva megtekinthetőek: Téli diáknap a Fény Éve jegyében