FUNtastic Megyei angolverseny

2022. március 24-én, a minden évben megrendezésre kerülő FUNtastic megyei angolversenyen vettünk részt Balatonfüreden. A szervező az ottani Református Általános Iskola volt, de más füredi iskolák és Balatonalmádi, Pétfürdő, Balatonkenese, illetve Csopak is indított csapatokat. Írásban és szóban is összemérték a diákok a tudásukat, ami idegen nyelven nem kis teljesítmény! Még ha a mai Magyarországon a verseny és a helyezettek számítanak is sok esetben (akkor 3. és 6.hely), ezen a napon valami sokkal fontosabb történt: a mindössze 12-14 évesen diákjaink lámpalázukat és félelmeiket legyőzve álltak idegenek elé, hogy angol nyelven kommunikáljanak: bemutatkoztak, majd nagyjából improvizálniuk kellett egy-egy szerepjátékot. Le a kalappal csapatjaink minden játékosa előtt: 6. osztályban: Pozsgai Dóri, Pusker Olivér, Kozó Hanna és Bóka Martin, 7.osztályban Justin Zalán, Kondics István, Kucserka Csongor és Surányi Laci! 

Határtalanul büszkén és tiszta szívből gratulálunk a szép teljesítményhez!

Bán Helga felkészítő tanár