Gratulálunk Andris!

A Veszprémi Zeneművészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola 2018. április 17-én rendezte meg a XXX. Lantos Magda Regionális Zongoraversenyt, melyen Pápától Pécsig, Nagykanizsától Budaörsig 13 alapfokú művészeti iskola legjobb 41 növendéke vett részt. A szervezők a zsűri elnökének Eckhart Gábor zongoraművészt, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanárát kérték fel, aki szívesen vállalta ezt a feladatot. Segítette munkáját Becht Erika ugyancsak az egyetem zongora módszertan tanára, és Kárpáti Ágnes zongoraművész, a székesfehérvári Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI zongoratanára.A versenyzőknek két különböző stílusú és karakterű művet kellett előadni kotta nélkül. A produkciókat a kiváló szakemberekből álló zsűri bronz, ezüst és arany oklevéllel jutalmazta.

Petrik András Péter 5. osztályos tanulónk e jeles megmérettetésen ARANY minősítést kapott. Felkészítője: Szalontai Árpádné