Gyermekrablás? Kacsaetetés? Kamuflázs? Május 11-én a suliban!

covers_162570

A hétvégén Királyszentistvánon, ma már Litéren is elterjedt a rémhír, miszerint gyermekrablás történt a faluban. Mindenki nyugodjon meg, a hír kacsa volt, hál’ Istennek minden valóságalapot nélkülözött. A szomszéd faluban az ÁNTSZ közvélemény-kutatóit nézték gyermekrablónak, s miután háromszor kihívták a rendőrséget, a harmadszori azonosítás után is tovább terjedt a rémhír a Facebook-on. Vaszari Attila, az iskola rendőre, május 11-én, a hétfői áhítat végén fog egy rövid tájékoztatást tartani a gyerekeknek, amire szeretettel várjuk a szülőket is: Mit kell tudniuk a gyerekeknek, hogy elkerüljék a zaklatást, és mit kell tudni azoknak, akik rémhíreikkel pánikot keltenek. 

Addig is hadd ajánljuk a Facebook helyett, a moly.hu-t. Ez egy közösségi oldal, ahol könyveket lehet ajánlani másoknak, olvasmányélményeket megosztani. Ez az oldal is foglalkozik a gyerekrablás kérdésével, ajánlva Nógrádi Gábor kitűnő könyvét, melyet akár filmként meg is nézhetnek a cikkünket megnyitva. Less Face More Book! 

https://www.youtube.com/watch?v=W_qjGbjDDhw