Kémiai laborgyakorlaton 8. osztályosaink

[slideshow_deploy id=’3350′]

2017. május 3-án a VSZC Ipari Szakgimnáziumában vehettünk részt komplex kémiai laborgyakorlaton. A 8. osztályosaink hiányzó nélkül, fegyelmezetten és érdeklődve teljesítették a gyakorlatot, amely a periódusos rendszer I., II. és III. főcsoportjainak elemeihez kapcsolódott. Látványos tanári kísérletek (égő nátriumhajó, alumíniumpor és jód reakciója) mellett a diákok páronként is végrehajtottak több érdekes kísérletet. A tapasztalatokat természetesen rögzítették, amelyre jegyet is fognak kapni. A 8. osztályosok kémiai tudásukat tekintve remekül szerepeltek, dicséretet kaptunk a gyakorlatot vezető Kiss Judit tanárnőtől, és laboráns kolléganőjétől is! Köszönet illeti Szabó Anita tanárnőt, aki a csoportot kísérte! Bízunk benne, hogy a tavalyi balatonfüredi, és az idei laborgyakorlattal is hozzá tudtunk járulni a 8. osztályosok természettudományi ismereteinek bővítéséhez. érdeklődésük felkeltéséhez a kémia iránt! Köszönjük szépen a lehetőséget Kiss Judit tanárnőnek, és a VSZC Ipari Szakgimnáziumának!

Gyenes Viktor szervező tanár