Kenutúra a Velencei-tavon

2018. június 10-én 29 fővel vágtunk neki a hagyományos kenutúránknak, amelynek helyszíne ezúttal a Velencei-tó volt. Agárdig utaztunk vonattal, ahol Simon György és kedves Felesége, valamint túravezetőnk, Laci fogadott minket. A Velencei-Tavi Fejlesztési Nonprofit Kft. jóvoltából indultunk 6 órás kenutúrára a tó nyugati medencéjébe, a Dinnyési-Fertő közeli részre. Útközben többször megálltunk pihenni, túravezetőnk ilyenkor érdekes információkat, történeteket osztott meg a Velencei-tóval és élővilágával kapcsolatban. Hosszabb szünetet a Szúnyog-szigeten tartottunk, majd 15 óra körül érkeztünk vissza az agárdi kikötőbe. Útközben még egy úszólápot is láthattunk, amelyre két bátor pedagógusunk is felmerészkedett! A kellemesen fárasztó evezést követően jól esett a fürdőzés a tóban, majd a hazavonatozás következett. Iskolánk pedagógusai közül 8 fő vett részt a túrán, amely külön öröm volt számomra, és őszintén gratulálok a Frank Családnak, akik 3 gyermekükkel teljesítették ezt a napot! Köszönöm diákjainknak is az aktív részvételt, jövőre folytatjuk! 🙂

Gyenes Viktor földrajztanár

[slideshow_deploy id=’4569′]