KerekEmese levelezős vetélkedősorozat

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark idén is megszervezte a KerekEmese levelezős vetélkedősorozatot. Iskolánkból egy csapat vett részt a megmérettetésen, melynek tagjai történelmi, néprajzi, természetismereti témakörben három fordulón keresztül rengeteg, sokszínű feladattal birkóztak meg. A vetélkedő egy olyan sokoldalú tudáspróba volt, mely az elméleti tudást igénylő feladatok mellett a gyerekek kreativitását, kézügyességét is próbára tette. A legtöbb feladat komoly kutatómunkát igényelt, melyet diákjaink a csapattagokkal összehangolva, szabadidejüket is rászánva végeztek. Öröm volt látni a diákok lelkesedését és tudásvágyát. Bár helyezést nem sikerült elérnie a csapatnak, úgy gondolom büszkék lehetünk a diákjainkra, hogy ötödikesként indultak ezen a színvonalas versenyen és ügyesen helytálltak!

Gratulálunk a csapattagoknak: Lőrincze Lilla, Glöckl Lenke, Varga Dániel, Osváth Botond

Éliásné Biró Lilla történelemtanár