Kézilabdás lányaink a megye legjobbjai

 

DSCF8190

2014. május 24-én rendezték meg a „kisiskolák sportversenyét”, melyre kézilabdás lányainkat neveztük.

A versenyt az ajkai sportcentrumban rendezték meg hat iskola részvételével. A verseny reggelén nehézkes indulást követően lányaink nagy örömmel vágtak neki az útnak, és várták a megmérettetést. Ösküvel és Badacsonytomajjal kerültünk egy csoportba. Az első mérkőzést Tomajjal játszottuk. A mérkőzés elején nehezen találtuk a helyünket, de szerencsére a védekezésben jól dolgozott a csapat. A második félidőre – főleg az egyéni akcióknak köszönhetően – sikerült 3-4 góllal meglépni az ellenféltől, amiből kétgólos előnyt sikerült megtartani a végjátékra, így 10-8-ra nyertünk. A következő meccset Öskü ellen játszottuk, ahol könnyed játékkal 17-0-ra nyertünk. A két győzelemmel csoportelsőként végeztünk, és vártuk, hogy kivel kell összecsapnunk a döntőben. A másik csoportban Úrkút végzett az élen. Látva csapatukat és játékukat, tudtuk, hogy ha nem a legjobb formánkat hozzuk, nem sok esélyünk lesz. A lányok – érezve a meccs tétjét – nagyon összeszedték magukat. Az első félidőben fantasztikusan védekeztek a fizikálisan erősebb és termetesebb ellenfelekkel szemben. A félidőben 2-2-re állt a mérkőzés. A második félidőben aztán olyan játékot láttam a lányoktól, amire nem számítottam. A kiváló védekezés mellett szép egyéni akciókkal és remek beállós játékkal megleptük az ellenfelet, és végül 7-3-ra megnyertük a meccset.

A lányokkal együtt én is alig hittem el, hogy megnyertük a megyei döntőt.

DSCF8188

Gratulálok a lányoknak a meccseken nyújtott teljesítményükhöz! Hajrá Litér!