Kistérségi történelemverseny 1. helyezés!

[slideshow_deploy id=’2953′]

2016. november 28-án a berhidai Ady Endre Általános Iskolában Az emlékezés szirmai (A Szovjetunióba hurcolt áldozatok emlékére) címmel rendeztek rendhagyó történelemórát és történelmi vetélkedőt a helyi és környékbeli iskolák számára. A Litéri Református Általános Iskolát egy csapat képviselte, melynek tagjai Vas András, Somogyi Dániel, Frick Dániel és Jeges Csongor 8. osztályos tanulók voltak. A versenyen nyolc csapat vett részt, várpalotai, ősi és berhidai diákok voltak az ellenfeleink. A feladatok között szerepelt a témának megfelelő kérdésekkel totó, keresztrejtvény és plakátkészítés is. A Litéri Legények fantázianévre keresztelt csapatunk kitett magáért, és – a zsűri szerint meggyőző fölénnyel – első helyezést ért el. A tanulók jutalmul oklevelet, könyvet és némi édességet is kaptak.

Köszönjük Litér Község Önkormányzatának és Bacsa Róbert Úrnak a szállításunkat a falubusszal!

Tarnóczai Géza felkészítő tanár