Komplex üzemi terepgyakorlaton a 7. osztályosok

[slideshow_deploy id=’6321′]

2019. október 24-én komplex (földrajz, kémia, technika) üzemi terepgyakorlatra utaztunk iskolánk 7. osztályos diákjaival. Első állomásunk a Bakonyoszlopon működő mélyművelésű bauxitbánya volt, amely jelenleg hazánk egyetlen (talán utolsó) mélyművelésű bányája. A kötelező balesetvédelmi oktatás, és felszerelések felvételét követően kezdődött a kaland: 90 méter mélységbe ereszkedtünk a multicar autóval egy lejtaknán keresztül, hogy elérjük a bauxit fejtési szintjét. A bauxit kitermelését és elszállítását követhettük nyomon a bányában. A fiúk rendkívül érdeklődőek voltak, a lányok inkább félénkebbek, de az biztos, hogy a föld mélye, és a bánya, mint munkahely nagyon sok izgalmat és tudást tartogatott diákjaink számára. Mondták is többen, hogy ez jobb volt, mint egy vidámpark… 🙂 A bányalátogatást követően Pápateszérre utaztunk, ahol immáron a XXI. század téglagyárában követhettük végig az agyag életútját a bányászattól a kész tégláig. Pedánsan működő üzem, minden érthető és tiszta, Magyarország 3. legnagyobb, és magyar tulajdonban lévő téglagyára. Igazán örömteli, és tapasztalatdús volt ez a látogatás is, nagyon sokat tanultak diákjaink. Külön köszönjük, hogy még ajándékcsomaggal is kedveskedtek tanulóinknak! A komplex üzemi terepgyakorlat célja a tantárgyi ismeretbővítésen túl a pályaorientáció, és a diákok szemléletének, látókörének bővítése, amely álláspontom szerint kiválóan megvalósult, nem is beszélve a közösségépítésről! Köszönetem szeretném kifejezni Farkas Csabáné (Csilla néni) kolléganőnek, aki osztályfőnökként támogatta a programot, és velünk is tartott!

Gyenes Viktor szaktanár