Közlekedési ismeretek (baleset megelőzés)

A korábban megszerzett ismeretek felidézése és hasznosítása a gyakorlatban.

A rendőrség és a polgárőrség munkatársai tanpályát állítottak fel az iskola kosárlabda pályáján. A gyerekeknek elmagyarázták a szabályokat, meggyőződtek róla, hogy mindenki megértette. Ezután a tanulók sorra végig mentek a pályán, gyakorolták a kerékpáros közlekedés szabályait.

 

Aki végzett, az kitöltött egy közlekedési totót.

A legnagyobb sikere az ügyességi versenynek volt. Több körben próbálkoztak a bátor jelentkezők, míg végül csak a legügyesebbek maradtak versenyben. Lelkes „csata” zajlott.

A végén értékes nyereményeket kaptak a legrátermettebb gyerekek.

A márciusban megtanult szabályokat a gyerekek nagyon ügyesen hívták elő. Jó volt látni, hogy a tanpályán fegyelmezetten és tudatosan közlekedtek. A totó kitöltésekor magabiztos tudásról adtak számot sokan.

Lelkes volt mindenki, a szakemberek remekül koordinálták a programot.

Litér, 2014.05.30.

fejlec