Legjobbak között történelemből!

A „Haza és Haladás” című Országos Történelmi Tanulmányi Versenyen iskolánk Litéri Legények elnevezésű csapata 7. helyezést ért el. A csapat tagjai Tornyos Péter (7. osztály) és Király Mátyás (8. osztály) voltak. A versenyen 66 csapat vett részt az ország minden tájáról, köztük 38 általános iskolai. A versenyre Budapest XVIII. kerület Pestszentlőrinc – Pestszentimre 2017-es Kerületi Diákhetek programjának részeként kerül sor, és 2017. november 16-án, csütörtökön rendezték meg Budapesten, a Kondor Béla sétányon található Felnőttek Gimnáziumában. A rendezvényt Galgóczy Zoltán alpolgármester nyitotta meg. A neves szakemberekből álló szakmai zsűri elnöke Závodszky Géza, az ELTE tanára, számos tankönyv szerzője volt. A verseny témája Magyarország 19. századi történelme volt, elsősorban a reformkor, az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc, valamint a dualizmus korszaka. A résztvevő versenyzők ezüst medált, tollat és vászon táskát kaptak ajándékba. Diákjaink tudásuk legjavát adták, büszkék lehetünk rájuk!

                                                               Tarnóczai Géza felkészítő tanár