Légpuska lövészet

Iskolánk felsős tanulóinak lehetősége nyílt, hogy betekintést kapjanak a lövészet sportágba. A Balatonfűzfői Lövész Egylet kereste fel iskolánkat, hogy szívesen tartanának diákjainknak bemutatót a sportágból. Nagy örömmel fogadtuk felajánlásukat!

Putz István olimpikon sportlövő és edző, valamint két légpuskás versenyző látogatott el hozzánk és tartott bemutatót a lövészet két szakágáról, a légpuskás- és a koronglövészetről. Láthattunk sportfegyvereket, melyeket részletesen bemutattak és láthattuk milyen pontosan lőnek velük a versenyzők.

Minden diáknak lehetősége nyílt kipróbálni a légpuskás lövészetet céltáblára. Tíz méteres távon kellett leadni 5 lövést. Minden osztály dobogósai csokoládé jutalomban részesültek. Meglepő volt számunkra, hogy a lányok közül is sokan nagyon szépen teljesítettek és értek el dobogós helyezéseket.

Köszönjük a Balatonfűzfői Lövész Egyletnek, hogy ilyen remek programot hoztak el iskolánkba!

KÉPEK