Lelki nap a felső tagozaton

BIBLIAI BARANGOLÁSOK

Február 8-án, hétfőn, lelki napunk keretében az egész felső tagozat a művelődési házban töltötte a délelőttjét. Meghívott előadónk Kovács Balázs volt, aki bibliai barangolásra vitt bennünket az Ószövetség világába. Profi felszerelés, profi hangzás, érdekes prezentáció, fiatalos hangvétel, profi előadás, rengeteg, de nem unalmas információ. Mindennek célja az volt, hogy a 4×45 perc után a jelenlévő diákok 3 percben el tudják mondani miről is szólnak az Ószövetség bibliai könyvei. Rövid videó megtekinthető itt: Felsős lelki nap videó

A gyermekek először furcsán érezték magukat. Hiszen mutogatni is kellett azokat az egyszerűen megjegyezhető kulcsszavakat, kifejezéseket, amelyeket egy-egy bibliai történethez társított Balázs. De a verseny, amelynek tétje az volt, hogy a nyertes osztályokat két napig nem lehet számon kérni semmilyen tantárgyból, szép lassan feloldotta őket. Az utolsó 45 perc végére már az önmagukat legtovább tartó nyolcadikosok is, együtt kiabálták és mutogatták a tanultakat a „kisebbekkel”.

A végén 2,10 másodperc alatt visszamondtuk mindazt, amit egész délelőtt tanultunk. És ki nyerte a versenyt? A hatodik és hetedik osztály 27 ponttal. Gratulálunk a csapatoknak! Jó volt ez a délelőtt, és még a lelkész-hitoktató is elismeri, hogy neki is volt mit tanulnia…

Szabó J. Róbert református lelkész-hitoktató

[slideshow_deploy id=’1998′]