Lendületben az ÖKOSZAKKÖR! :)

A tanítás megkezdésével szeptemberben az ökoszakkör is elindult iskolánkban.  Az első heti alakuló gyűlés után a lelkes kis 5-es csapat rovarászással indított: az iskola szertárában lévő nagyítók segítségével a környékbeli füves területeken kerestek méheket, poloskákat, pillangókat. Ezeket közelebbről is megvizsgálták, majd szabadon engedték. A meghatározásuk már nem olyan egyszerű, de nem adjuk fel:)2. alkalommal hatalmas csapat verődött össze: eperágyás kialakítása történt, melyen 5-6-7-8-asok is részt vettek mindenféle kérés-könyörgés nélkül!) 3.alkalommal az 5-esek öko-szakkör naplót készítettek, míg az alakuló iskolakertben Egyed Barni és Pintér MArci alakítottak ki bakhátat az új eperágyásban, Borbás Bianka és Vidics Edina a korábban 8-asok által előkészített új kertrészt kezdték kigyomlálni. Ismételten teljesen önszántukból, unatkozás helyett feladatot, építő munkát keresve! Ilyen még biztos nem volt az iskola történetében!:) Köszönet az együttlétekért, felemelőek voltak:)

Bán Helga