Madarak és Fák Napja iskolánkban

2019. május 14-én a litéri Ertl Pálné Művelődési Ház szervezésében emlékeztünk meg a hazánkban több, mint 100 éves hagyománnyal rendelkező Madarak és Fák Napjára. 1902-ben Gróf Apponyi Albert vallás-és közoktatásügyi miniszter rendeletben határozta meg, hogy minden elemi iskolában egy napot a fákkal és madarakkal kapcsolatos ismereteik bővítésére használjanak fel a diákok, lehetőség szerint mindezt a szabadban. Az időjárás sajnos nem kedvezett a szabadidős programnak, de a 4. osztályosok számára rendhagyó környezetismeret órára került sor, míg a felső tagozatosok érdekes előadáson és bemutatón vehettek részt, amelyet Balogh László erdőmérnök tartott. Diákjaink az előadások alatt érdeklődőek voltak, és aktívan vettek részt a programokon! Bízunk benne, hogy sok új ismerettel gyarapodtak a madarakkal és a fákkal kapcsolatban! Hála Istennek iskolánkban minden lehetőség biztosított, hogy a diákok a madarakról és a fákról élőben, testközelben tanulhassanak! Köszönjük szépen a Művelődési Ház támogatását és együttműködését!

[slideshow_deploy id=’5535′]