Májusi sportversenyek eredményei

Az elmúlt időszakában két versenyen vettünk részt.

 • Atlétika Diákolimpia megyei döntő

A körzeti versenyen elért eredmények alapján 4 tanulónk szerzett jogot a megyei döntőben való részvételre az alábbi versenyszámokban.

 • Vidics Edina – 100 m-es síkfutás
  • Pintér Alex – távolugrás, kislabda hajítás
  • Izsó Rómeó – 60 m-es síkfutás
  • Molnár Roland – 60 m-es síkfutás

Mindannyian remekül szerepeltek a népes mezőnyben.

Eredmények:

III. helyezés – Vidics Edina – 100m

VI. helyezés – Pintér Alex – távolugrás

VIII. helyezés – Pintér Alex – kislabda hajítás

Roland és Rómeó nem jutottak be a döntőbe versenyszámukban, így helyezést nem értek el.

 • Labdarúgás 3. kcs tavaszi forduló és körzeti döntő

Az őszi fordulón kezdődött a hat iskola labdarúgó versenye, melyen szépen szerepeltek a srácok.

A mostani fordulót nagy izgalommal várták, sokat latolgatták mely csapatok ellen van esélyünk. A versenyt megkezdve az esélyeink tovább nőttek, mert 2 csapat visszalépett a versenytől, így a 4 iskola csapatai mérkőztek meg a bajnoki címért.

Első meccsünket Balatonalmádi ellen vívtuk, ahol folyamatos védekezésre kényszerültünk. Küzdöttek a fiúk, de a vereség súlyos volt. A srácok nem adták fel, végig lelkesen küzdöttek és legjobb tudásukat nyújtották a pályán. A csoport második helyén végeztünk, így a döntőbe kerülésért a másik csoport győztesével kellett játszanunk.

Balatonfűzfő volt a másik csoport győztese. nagyon jól kezdtük a mérkőzést, az első félidő felénél 3:0-ra vezettünk, Roli szép góljainak köszönhetően. Egy röpke figyelmetlen periódus következett és sajnos az ellenfél megfordította a mérkőzés és azt tovább növelve legyőzte csapatunkat. A fiúk egyre szebben játszottak és a kapusteljesítményünk is folyamatosan javult.

A bronz mérkőzést Balatonkenesével játszottuk, ahol nagyon kiélezett volt a küzdelem. Sokáig vezettünk, majd két gyors gólt követően fordított az ellenfél. A második félidő vége felé közeledve sikerült egyenlítenünk és a játék lefújásakor 2-2 volt az eredmény. A döntés a szabályok szerint büntetőrúgással született meg.

3-3 játékost jelöltek ki az edzők a büntetőrúgásra. Mi kezdtünk és a nagyon jól védő kenesei kapusnak belőttük az első- és a második hetest is. Hunor – a kapusunk – mind a két ellenfél hetesét védte, így a harmadik rúgást el sem kellett végezni.

A csapat tagjai:

 • Molnár Roland
 • Pintér Alex
 • Pintér Marci
 • Vida Erik
 • Bacsó Dávid
 • Lancz Hunor
 • Osváth Botond
 • Szava László
 • Szamosi Ádám
 • Térmeg Ákos
 • Vincze Botond
 • Demeter Szabolcs

A fiúk nagy örömmel vették át a bronzérmet, megérdemelték!

GRATULÁLUNK minden versenyzőnek a szép teljesítményekért, kitartásukért!

Spengler András testnevelő tanár