Menő Menza Pályázat: 4. osztályosaink piknikeztek

Az utolsó, meleg, nyári péntek délutánon a negyedik osztályos gyerekek nagy része útra kelt és néhány szülő kíséretével elkerekezett Veszprémig. A több, mint 20 kilométeres táv teljesítése után, kicsit fáradtan értünk a Közparkba.

Az itthon maradt tanulók Tündi nénivel és a szülőkkel, a Menő menza pályázatnak köszönhetően, finom falatokat készítettek. Több anyuka egészséges édességgel lepte meg a délután résztvevőit. A veszprémi Csalán Egyesület képviseletében dr. Szalay Tímea is egészséges csemegékkel kínálta a jelenlévőket. Kötetlen beszélgetés keretében lehetősége volt a szülőknek, hogy a védőnőtől a gyermekek helyes táplálásával kapcsolatban kérdéseket tegyenek fel.

[slideshow_deploy id=’4717′]

Jó érzés volt látni, hogy azok a gyerekek, akik hétköznap az iskolában válogatósan esznek, esetenként alig-alig kóstolják meg az ételeket, a jó levegőn, vidám társaságban, milyen jóízűen falatoznak… Mire beesteledett, a sok-sok finomság nagy része elfogyott. A megmaradt zöldségfélék sem vesztek kárba, mert az iskolai étkezés kiegészítéseként, elfogytak.

Jó hangulatú délutánt töltöttünk együtt. A folytatás reményében búcsúztunk egymástól – szülőkkel, gyerekekkel egyaránt…

Kertészné Kárpáti Katalin

akadalymentes_icon

Az utolsó, meleg, nyári péntek délutánon a negyedik osztályos gyerekek nagy része útra kelt és néhány szülő kíséretével elkerekezett Veszprémig. A több, mint 20 kilométeres táv teljesítése után, kicsit fáradtan értünk a Közparkba.

Az itthon maradt tanulók Tündi nénivel és a szülőkkel, a Menő menza pályázatnak köszönhetően, finom falatokat készítettek. Több anyuka egészséges édességgel lepte meg a délután résztvevőit. A veszprémi Csalán Egyesület képviseletében dr. Szalay Tímea is egészséges csemegékkel kínálta a jelenlévőket. Kötetlen beszélgetés keretében lehetősége volt a szülőknek, hogy a védőnőtől a gyermekek helyes táplálásával kapcsolatban kérdéseket tegyenek fel.

Jó érzés volt látni, hogy azok a gyerekek, akik hétköznap az iskolában válogatósan esznek, esetenként alig-alig kóstolják meg az ételeket, a jó levegőn, vidám társaságban, milyen jóízűen falatoznak… Mire beesteledett, a sok-sok finomság nagy része elfogyott. A megmaradt zöldségfélék sem vesztek kárba, mert az iskolai étkezés kiegészítéseként, elfogytak.

Jó hangulatú délutánt töltöttünk együtt. A folytatás reményében búcsúztunk egymástól – szülőkkel, gyerekekkel egyaránt…

Kertészné Kárpáti Katalin