MOzdulj a KLímáért kampány – méhészkedés

Az Európai és Magyarországi Klímaszövetség 8.éve rendezi meg nemzetközi és hazai szinten a 2 hetes „Mozdulj a Klímáért” kampányt. A hazai, lassan 15.000 fős csapathoz csatlakozik iskolánk immár 2.alkalommal, idén sokkal komolyabb részvétellel, mint tavaly, amikor leginkább zöld mérföldek gyűjtésére helyeztük a hangsúlyt. 2020-ban a kampány fő témája a biodiverzitás, azon belül a méhek és méhlegelők fontossága. Ezért minden osztályunkban van egy-egy tevékenység, amivel helyi szinten próbáljuk tudatosítani a felnövekvő generációk fejében a bolygó ökológiai folyamatainak összefüggéseit, (jelen esetben a beporzók szerepét) s a kis emberek cselekvési lehetőségeit. Van osztály, ahol mézes ételeket készítenek a diákok, vagy egy gigantikus lépes méhes alkotást. Mások  a beporzók nyomán kirándulnak, vagy életvirágot (azaz emberekből álló „élő” virág formációt) valósítanak meg. Az iskolakertben mini-méhlegelőt szeretnénk létrehozni levendulákkal és más mézelő növényekkel, ehhez szívesen fogadunk adományként növényeket!:)Az ökoszakkör táncpedagógusunk, Sanci édesapjához látogathatott el október 9-én délután. Sanyi bácsi szívvel lélekkel mesélt több, mint 80 méhcsaládjáról (1 család 20-40.000 méhet is jelenthet!!!), a méhek életmódjáról, a méhekkel kapcsolatos  mindennapi teendőkről, a méhek nyári és téli védelméről, a virágpor és nektár útjáról. Megmutatta a kaptárak belsejét, virágport kínált kóstolásra és egy-két történetet is megosztott a gyerekekkel azzal kapcsolatban, hogy milyen az, amikor a méhek permetezések miatt veszélybe kerülnek, de fontosságukat felismerő emberek mégis megmentik őket több 10.000-es egyedszámú pusztulástól. Nagyon jól érezte magát mindenki, kicsit nehéz volt a hazafele indulás a sólyi szőlőhegyen lévő területről. De a  gyaloglásról hamar elterelődött a szó:  lelkes szemét-szedő csapattá alakulva értünk vissza az iskolába:) Köszönjük a lehetőséget és máskor is nagyon szívesen megyünk tanulni!!!:))

Bán Helga