„Mozdulj a Klímáért!” – kampánybeszámoló

Idén is részt vett iskolánk az országosan meghirdetett  Mozdulj a Klímáért kampányban,  melyet a Magyar Éghajlatvédelmi Szövetség szervez meg minden évben az iskolakezdéssel egyidőben. Az idei kampány mottója: A közösség ereje

A sokféle kampányfeladat közül 4-et teljesítettünk:

 1. Kenyérre kenve: Szendvicskrém készítése növényi alapanyagokból

  Tündi néni ötlete nyomán a Finom falatkák futamán teljesülnek  évek óta a Kampány étkekkel kapcsolatos feladványai. 🙂

  Saját készítésű falatkát hozott diákjaink közül 16 fő (13 alsós, 3 felsős), a gyerekek összesen 19 féle ételt hoztak kóstolásra: kence+süti formában. Köszönjük a sok jó ötletet és gondos kivitelezést, nagyon tetszetős lett az eredmény idén is! 🙂

 2. Természetművészet: Fantáziadús művészeti alkotások elhagyott természeti elemekből

  Szeptember 25-én kitelepülős napot tartott az iskolánk a DÖK szervezésében: egy túra Királyszentistvánra, ahol közös tornával indítottuk a napot, majd focimeccsekre lehetett nevezni és sportversenyekre, miközben osztályok kisebb csapatai termésekből képeket készítettek. Zárásként  egy fa törzse köré gyűjtöttünk terméseket.  Az iskola diákságából aktív alkotók kb. 120-150-en voltak.

 3. Csináld közösen: A csináld magad mozgalom nyomdokait követve ruhákat, vagy más termékeket lehetett újrahasznosított anyagból = sokkal kedvezőbb áron elkészíteni, mint a piaci árak

  Tündi néni ötlete alapján, a korábbi Erzsébet táboros fatáblás játékok közül készítettek felsőseink 2 játékot.

  Kb. 40 fő vett részt a küldetés teljesítésében, 13-15 játék lett az eredmény: Alquerque, Ostrom nevűek.

  6-7. osztályból 30 fő dolgozott párokban, kartonból születtek a táblák, a bábukat pedig (pl babszemek) vitaminos dobozban lehet tárolni.  A társasokat 5. osztályosok tesztelték.

  2. alkalommal megszervezett Sulizsák akciónkat október 27-én tartottuk. Abszolút érvényesült a közösség ereje, hisz szülők, kollégák és külsősök is hoztak mindenféle használt ruhát: 2200 kg-nyit, amit aztán a tanulószobás gyerekek segítettek feltenni az autóra! Köszönjük mindenkinek a felajánlást és együttműködést!

 4. Faölelő embléma: Egyszerű embléma tervezése, amely a fák szeretetére/ölelésére inspirál 🙂

  8. osztályban Zsóka néni segített abban, hogy a tehetséges rajzosok faölelő emblémákat tervezzenek, hálásan köszönjük!

Összegzésként elmondhatjuk, hogy idén volt a legkomolyabb részvétel a kampányban, valóban a közösség erejével.