Múzeumpedagógiai foglalkozáson a töri szakköröseink

A történelem szakkörre járó diákok péntek délután kétórás múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt, melynek részét képezte egy előadás és egy kézműves tevékenység. Egészen a római korig tekertük vissza az idő kerekét, s a Balácán lévő villagazdaság történelmével ismerkedhettünk meg. A terület egykori birtokosának egy légiós katonának életéről is hallhattunk információkat, emellett a gyerekek magukra ölthették az akkori katonai öltözéket, majd egy képzeletbeli ebédet rendeztünk, ahol az étkezési szokásokról, fogásokról is beszélgettünk, sőt még receptkönyvet is olvastunk. Kézzelfoghatóvá vált a történelem, mert a diákok sok-sok korabeli tárgy rekonstruált mását kézbe vehették.

A gyerekek aktívan, érdeklődve vettek részt a foglalkozáson. A tárgyalkotás keretén belül pedig mindenki elkészítette saját fibuláját is.

Éliásné Biró Lilla történelem tanár