Nemzetközi környezetvédelmi rajzverseny

A JQA japán tanúsító szervezet a svájci székhelyű IQNet nemzetközi tanúsító hálózattal közösen – hagyományt teremtve – ebben az évben immár tizenhetedik alkalommal hirdeti meg a nemzetközi környezetvédelmi gyermekrajzversenyt. A verseny célja a gyermekek nevelése a környezet szeretetére és védelmére. A 2015-ben megrendezett 16. versenyre 85 országból 18299 rajz érkezett a japán Nemzetközi Környezetvédelmi Gyermekrajzverseny Irodához, ebből 925 db Magyarországról (ezzel a 6. legtöbb rajzpályázatot benyújtott ország lettünk). Iskolánk is képviseltette magát: Erdélyi Cintia, Veiczer Dalma, Csomor Lilian, Jáki Laura, Gardó Levente, Kucserka Szabolcs és Mós Anna vehettek át munkájuk elismeréseként egy szép naptárat! Eredményükhöz ezúton is sok szeretettel gratulálunk! Az elmúlt évben megrendezett verseny nyerteseiről és a nyertes munkákról angol nyelven olvashatnak a http://www.childrens-drawing.com/eng/16_contest/16thcontest.html weboldalon.

Az idei (17.) versenyre is lehet pályázni, érdeklődni a pedagógus kollégáknál lehet, de a verseny kiírása ide kattintva megtekinthető: 17. children drawing contest