Néptánc és népi játék módszertani továbbképzés

A Litéri Református Általános Iskola és a Litéri Zöldág Kulturális Egyesület szervezésében 2017. április 1-én Néptánc és népi játék módszertani továbbképzést tartottunk az iskolában. Tanáraink dr. Sándor Ildikó a Magyar Táncművészeti Egyetem docense, a Hagyományok Háza osztályvezetője, népi játék módszertan tanár és Kovács Henrik a Magyar Táncművészeti Egyetem adjunktusa, néptánc módszertan tanár voltak. Sárospataktól Ajkáig összesen 38 óvónő, tanító és tanár érkezett az alkalomra, akik együtt játszottak, táncoltak az iskola tornatermében. Délután a művelődési házban a helyi Zöldág Gyermektáncegyüttes tagjai segítségével láttunk bemutató tanítást az oktatóktól. Németh Dénes és barátai zenéltek, így nem maradhatott le a közkedvelt táncház sem. A jelenlévők nagyon jól érezték magukat.

Köszönetet mondok mindenkinek, aki lehetővé tette ennek a sikeres napnak a megvalósítását.

Pintér Katalin