Országos Honismereti Tanulmányi Verseny

Idén ismét megrendezésre került az Országos Honismereti Tanulmányi Verseny, melyre iskolánkból nyolc tanuló is nevezett. A verseny célja, hogy a diákok az iskolai tananyag kiegészítéseként ismereteket szerezzenek hazánk természetéről, történelméről és nemzeti értékeinkről. A négy fordulóból álló verseny során a tanulók online feladatlapokat kaptak, melyek kérdéseire önálló kutatómunkát folytatva találtak válaszokat. A gyerekek lelkesen várták a sokszor nem könnyű feladatokat és próbálták a helyes megoldást megtalálni. A hasznos ismereteken túl a gyerekek fejlődtek abban is, hogy a sok – sok információ közül kiszűrjék a számukra szükségeset, olvastak, kutakodtak, használták az internet világát, szelektáltak az információk között. Két korosztályban mérettették meg magukat a diákok.

Az ötödik osztályból a történelem szakkör tagjai közül

Lőrincze Lilla: megyei 3. országos 4.

Glöckl Lenke: megyei 5. országos 14.

Osváth Botond: megyei 4. országos 6. helyezést értek el.

A hatodik osztályból Dancs Csaba Tanár Úr jóvoltából indultak és érték el a következő eredményeket.

Kondás Zsófia megyei 4. országos 5.

Lampért Zétény: megyei 5. országos 6.

Molnár Roland: megyei 6. országos 7.

Pusker Olivér és Feil Milla megyei 9. országos 11. helyezést értek el.

Nagyon szép eredmények születtek, ezekhez minden versenyzőnek gratulálunk és bátorítunk mindenkit, hogy jövőre is mérettesse meg magát!

Éliásné Biró Lilla