Őszi diáknapok a Cuha-völgyben

[slideshow_deploy id=’1551′]

Szeptember 21-én és 22-én az iskolapad helyett vonatra ültünk, hogy a Cuha-völgyig meg se álljunk. A közös vonatozás kellő hangulatba hozta a gyerekeket, és készen álltak mindannak a szépségnek, újdonságnak a befogadására, továbbá azoknak a feladatoknak a leküzdésére, ami itt várta őket.  A nagyoknál ez nagyjából 12 kilométeres gyaloglást jelentett tetézve sziklák közötti mászással. A kicsik szorgalmasan gyűjtögették a színes leveleket, köveket, virágokat, patakban úszkáló apró állatkákat. Jó alkalom volt, hogy nagyító üvegcsékben alaposan megfigyelhessük és megismerhessük ezeket a lényeket. A vízvizsgáló mini laboratóriumunkat is vittük magunkkal, segítségével megmértük a Cuha-patak keménységét és pH értékét. A gyűjtött növényekből, termésekből az osztályok látványos kompozíciókat készítettek. E mulandó értékeket fényképeken megörökítettük. Az élmények emlékképét beszélgetésekkel, és az osztálytermek díszítésében alkalmazva élesítjük, FÉNYESÍTJÜK. A jókedv, lelkesedés plusz koncentrált figyelem, ami a fényképeken látható, magáért beszél.

A kiránduláson készült képek:

Alsó tagozatosok képei (1-3. osztály)

Felső tagozatosok képei (4-8. osztály)