Pályaorientációs foglalkozások a 6. és a 7. osztályokban

Március 18-án, hétfőn, délelőtt a 6. és a 7. osztályos diákok a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara támogatásával pályaorientációs előadáson és interaktív foglalkozáson vettek részt iskolánkban. Az Iparkamarából érkező előadó bemutatta a képzési formákat, azok előnyeit. Felhívta a figyelmet az önismeret fontosságára, majd konkrét szakmán keresztül megtudhattuk milyen adottságok, készségek szükségesek annak gyakorlásához, illetve, hogy milyen körülmények között dolgozik az adott szakma képviselője.
Az óra utolsó részében a korábban elhangzottakkal kapcsolatos online kahoot feladatok következtek, melyek során gyorsaságukat és emlékezetüket összemérve versenyeztek a két fős
csapatok. A három leggyorsabban teljesítő csapat ajándékkal gazdagodott.
Fontosnak tartjuk, hogy diákjaink minél többször, többet és több fórumon keresztül halljanak a pályaválasztás lehetőségeiről, hogy amikor majd ez előtt állnak jó döntést tudjanak hozni!

Köszönjük az Iparkamarának a lehetőséget!

Éliásné Biró Lilla pályaorientációért felelős pedagógus