PEREGRIN – Az elveszett adatok nyomában

Iskolánk 8. osztályából hatan, (Kovács Anna, Keresztes Kata, Zsámbok Hanna, Paizs Vivien, Kiss Patrik, Tál Gergely) egy csapatot alkotva vettek részt a Peregrin  – Az elveszett adatok nyomában címmel meghirdetett online vetélkedőn. A két hónapon át tartó verseny során több tantárgy ismereteit integrálva ismerhették meg a tanulók a református iskolák világát. Népszerű számítógépes játékokra hasonlított a játék grafikája. A játékosoknak városokon, történelmi tereken át barangolva kellett összegyűjteni az információkat, sikeresen teljesíteni a küldetést. A feladatok megoldásait keresve a versenyzőknek sokat kellett olvasni, mely szövegértésüket is nagymértékben fejlesztette. A vetélkedőn közel 200 csapat, 64 iskola, 885 diákja mérettetett meg. Diákjaink, bár helyezést nem értek el, lelkesen és aktívan teljesítették az online nyomozást.

Gratulálunk kitartó munkájukhoz!

Éliásné Biró Lilla mentortanár