Rendhagyó történelemóra és megemlékezés

2017. március 23-án, a 8. osztály tantermében Litér Község Önkormányzata és a Litéri Református Általános Iskola közös szervezésében rendhagyó történelemórára került sor, melyet a II. világháború litéri hőseinek és áldozatainak tiszteletére rendeztek. Az eseményen a 8. osztályos tanulókon kívül több érdeklődő helyi lakos, valamint a település elöljárói is részt vettek. A témát Tarnóczai Géza történelemtanár vezette fel, aki a II. világháborús magyar részvételt mutatta be. Ezt követően Fekete Tamás történész, a Veszprém Megyei Levéltár dolgozója a háború litéri, litériekkel kapcsolatos vonatkozásairól tartott diavetítéssel egybekötött előadást. A rendhagyó történelemóra végén egy helyi túlélő, Tölgyesi bácsi osztotta meg a közönséggel személyes élményeit a korszakkal kapcsolatban. Tölgyesi bácsi a napokban töltötte be 90. életévét, ebből az alkalomból Polgármester Úr és Jegyző Asszony ajándékkosárral kedveskedett neki. Az esemény zárásaként a jelenlévő felnőttek a Hősi Emlékparkban, közös imádság után megkoszorúzták a II. világháborús litéri áldozatok emlékművét.

[slideshow_deploy id=’3178′]