Szakmai beszámoló a Fejlődjünk játékosan játékokkal! című pályázatról

Szakmai beszámoló a Fejlődjünk játékosan játékokkal! című

NEAG-KP-1-2023/5-000591 pályázati azonosítójú

„Helyi és területi hatókörű civil szervezetek egyszerűsített támogatása 2023.” pályázat megvalósításáról

A Litéri Általános Iskoláért Alapítvány 349 974 Ft összegű vissza nem térítendő támogatásban részesült a Miniszterelnökség, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és a Nemzeti Együttműködési Alap által meghirdetett pályázaton. Immár harminc éve törekszünk arra, hogy iskolánk tanulóinak nevelő-oktató munkáját, sport és szabadidős tevékenységét patronáljuk.

Kisiskolás korban a gyermekek alapvető tevékenysége a játék, mely a képességek, készségek fejlesztéséhez megfelelő színteret biztosít. Ezek kialakítása és fejlesztése elengedhetetlen a hatékony oktatás szempontjából. A gyermek játék közben fedezi fel a világot, tapasztalatokat gyűjt. E mellett olyan funkciók fejlődését teszi lehetővé, mint a fantázia, a kreativitás. Mindezek elengedhetetlenek az értelmi fejlődés szempontjából. A játék közösségi tevékenység is. A gyermekeinket meg kell tanítanunk a kooperációra, elfogadásra, és érvelésre. A játék elősegít a gyermekek mozgásfejlesztését, kognitív, érzelmi és szociális fejlődését.

Alapítványunk a következő eszközöket vásárolta az elnyert pályázati támogatásból:

Mozgásfejlesztés:       2 db VSL3D sportlétra

                                    8 csomag Színes karikák – ügyességi játék

Manuális készség, finommotorika: 1 csomag Gears! Kezdő építőkészlet

                                    1 db Gyöngy és kirakókártya készlet

                                    2 db óriási homokozókészlet

Kognitív fejlesztés:      15 db MiniLÜK kirakó

                                    4 db Kártya készlet alapműveletek gyakorlásához

Szociális készség fejlesztéséhez: 1 db Ejtőernyő

Az iskolánk tanulói nagy örömmel használják az új eszközöket tanórákon, fejlesztésen és szabadidős tevékenységek alkalmával egyaránt. Köszönjük a lehetőséget pályázatunk megvalósításához!

Pintér Katalin