Szakmára fel!

2023. március 10-én, a Balatonalmádi Rendőrkapitányságra látogattunk el négy tanulónkkal, akik a Veszprém Vármegyei Iparkamara által meghirdetett Szakmára fel! vetélkedő egyik induló csapatának tagjai. A vetélkedő célja, hogy egy szakmát választva, azt minél jobban megismerjék a diákok, bepillanthassanak az adott szakma rejtelmeibe. Mivel a fiúk a rendőr szakmát választották, adott volt számukra, hogy iskolarendőrünket, Éliás Gábor rendőr alezredest válasszák, annak a személynek, akitől az őket érdeklő kérdéseikre választ kaphatnak. Hiszen az első forduló feladata egy interjú készítése, egy a szakmában már több évet eltöltött személlyel. A fiúk rengeteg kérdéssel érkeztek a beszélgetésre, mely igazán szakmai volt, hiszen részletekbe menőkig érdekes kérdéseik voltak. Az interjú elkészülte után beleülhettek a rendőrautóba, szétnézhettek az épületben, beléphettek a fogdára, sőt még újlenyomatot is vettek tőlük, majd felpróbálhatták a golyóálló mellényt és a tömegoszlatáskor használt protektor ruházatot is. Élményekkel teli program után érkeztünk vissza iskolánkhoz.

A többi csapat is izgalmas szakmát választott a verseny fordulóira. Hamarosan az ő élményeikről is beszámolunk. Addig is mind a négy csapatnak jó munkát kívánok a feladatok elkészítéséhez!

Éliásné Biró Lilla felkészítő tanár