Szavalóverseny a költészet napja alkalmából

Szavalo11905. április 11. József Attila születésnapja. Ezt a napot Magyarországon 1964-ben a költészet napjává nyilvánították, és azóta nagy költőnk emlékére évről évre versmondó versenyeket szerveznek szerte az országban.

Iskolánkban is hosszú évekre visszanyúló hagyomány a költészet napi szavalóverseny, melyet minden második évben szervezünk meg külön az alsó és külön a felső tagozatos diákok számára. Idén 2014. április 11-én, pénteken a művelődési házban került sor erre a rendezvényre. Minden osztályt 3-3 tanuló képviselt az iskolai megmérettetésen.

Az iskolai szavalóversenyen az alábbi eredmények születtek

Az 1-2. osztály kategóriájában:

1. Kozma Anna Bianka (1. o.)

2. Tóbiás Barnabás (1. o.)

3. Fertig Fanni (1. o.)

 

A 3-4. osztály kategóriájában:

1. Gálóczy Nikolett (3. o.)

2. Eősze Laura (4. o.)

3. Zavada Bianka (3. o.)

 

Az 5-6. osztály kategóriájában:

1. Szőnyegh Ádám (5. o.)

2. Bozzay Barnabás (5. o.)

3. Mós Eszter (5. o.)

Szavalo2

A 7-8. osztály kategóriájában:

1. Pintér Viktória (8. o.)

2. Kiss Péter (8. o.)

Szavalo3