Szép eredmény a Báthory történelem versenyen

 

A Báthory István erdélyi fejedelem és lengyel király uralkodásának időszakával foglalkozó komplex történelemverseny országos döntőjét 2017. április 22-én rendezték meg Budapesten, az idén 125 éves Petőfi Sándor Gimnáziumban. Iskolánk Litéri Legények fantázianevet viselő csapata – melynek tagjai Borsos Krisztián, Gardó Levente, Kucserka Szabolcs és Király Mátyás 7. osztályos tanulók – remekül helytállt és a 7. helyen végzett. Teljesítményük értékét növeli, hogy ellenfeleik döntő részt középiskolás csapatok voltak. Az eredményhirdetés során a fiúk jó néhány színvonalas történelmi folyóiratot és két könyvet kaptak jutalmul. (Természetesen a történelem jeles, és az igazgatói dicséret sem fog elmaradni. 🙂 )

                                                                                                  Tarnóczai Géza  felkészítő tanár