Taekwon-do világkupa 3. helyezés! Gratulálunk Botond! :)

VIII. Taekwon-do World Cup, Koper

2022. október 1-9. között a szlovéniai Koper ad otthont a VIII. Taekwon-do világkupának, melyen Magyarország 22 versenyzővel képviselteti magát, köztük Vincze Botond 6.osztályos tanulónkkal a Farkasodu színeiben. 

Boti a 12 éves korával az egyik legfiatalabb versenyzője az 52 ország közel 1300 indulójának. A hétfői megnyitón felemelő érzés volt végighallgatni, ahogy az országokat egyenként köszöntötték Argentínától Malajzián át az USA-ig.

Botond a 12-14 éves korosztály formagyakorlat 2-1 GUP kategóriájában indult és számos ellenféllel mérte össze tudását, többek között osztrák, német, izraeli, lengyel versenyzőkkel. 

A csoportkör megnyerését követően az előkelő 3. helyen végzett. 

Ezzel a Farkasodu csapat világversenyen is letette névjegyét. 

Köszönjük a felkészítő mesterek, Talián Zsolt és Molnár Zsolt munkáját. 

A verseny a következő napokban is folytatódik, mi pedig büszkén indulunk haza. 

A magyar csapatnak további sok sok csillogó érmet kívánunk. 

Vincze Krisztina