Tájfutás – Litér közpark 2018.10.02.

 

Az idei tanév első versenye Litéren került megrendezésre, így különösen izgalmasnak ígérkezett. Mint helyiek, a helyszínt, a közparkot jól ismerik diákjaink, így a terepi adottságokra, tereptárgyakra fel tudtunk készülni.

A terület arányait figyelembe véve mikrosprint versenyt hirdettek meg, ami amellett, hogy a távok nem haladják meg a 700 m-t, mégsem olyan könnyűek, mert könnyen el lehet futni az ellenőrzőpontok mellett. Erre nagyon figyelni kell, mert sok másodpercet lehet veszíteni a korrigálással.

Az idei évben a felsőbe kerülő 5. osztályból sokan jelentkeztek, aminek nagyon örültem, hiszen az utánpótlásra szükség van. A feslő tagozatból összesen 17 fő állt rajthoz, ami örvendetes és előrevetíti, hogy a jövőben jó csapatot tudunk összeállítani. Remélem a lelkesedés hosszútávú lesz!

Lássuk az eredményeket!

III. korcsoport

  • Vidics Edina      I. hely
  • Békési Bianka  II. hely
  • Tál Enikő          III. hely
  • Vincze Dominik II. hely

IV. korcsoport  

  • Zavada Bianka   I. hely
  • Paizs Vivien       II. hely
  • Kovács Anna     III. hely
  • Majoros Patrik   I. hely
  • Vidics Ádám      III. hely

A többiek (akik most érmet nem szereztek) is szépen szerepeltek: Homor Lili, Homor Hanna, Károlyi Zsófia, Pénzes Alexandra, Feil Dorka, Harnos Hanna, Tornyos Péter, Keresztes Kata

Mindenkinek szívből gratulálok! Két hét múlva Várpalotán folytatjuk!

KÉPEK