Tájfutás – mikrosprint Várpalota 20170524

Az idei tanév utolsó versenyét rendezték Várpalotán. Az első alkalommal hirdettek meg mikrosprint kategóriát, ami abban különbözik a hagyományos (normál) versenytől, hogy aránylag kis területen helyezik el a 15-17 ellenőrző pontot.

Ebben a versenyszámban az érvényesül igazán, aki nagyon jó a tájékozódásban, hiszen nem kell nagy távokat futni. Amire még nagyon kell figyelni, hogy a versenyző ne fusson túl az ellenőrző pontokon. Ez főleg azokra érvényes, akik még nem vettek részt ehhez hasonló versenyen.

Tíz tanulóval vágtunk neki a versenynek, amit a Thury-vár parkos környezetében jelölt ki. Látva a térképeket és ismervén a helyszínt jó eredményre számítottunk.

A verseny végén örülhetett a csapat, mert sok érmes helyezést sikerült elérni, de fontos megemlíteni, hogy minden tanuló hiba nélkül teljesítette a versenyt.

Eredmények:

III. kcs.

Rada Enikő        III. hely

Majoros Patrik  III. hely

IV. kcs.

Eősze Laura      I. hely

Pass Kinga         II. hely

Szőnyegh Ádám        I. hely

Gerencsér Achillesz II. hely

Papczun Regő            III. hely

Gratulálok mindenkinek!!

KÉPEK