Természetismeret verseny Zircen

OLYMPUS DIGITAL CAMERAA Bakonyi Természettudományi Múzeum 2016. november 10-én szervezte immáron 12. alkalommal hagyományos természetismeret versenyét, amelyen iskolánk második alkalommal vett részt. A versenyt többlépcsős felkészülés előzte meg: a diákok az őszi szünetre önálló felkészülési feladatot kaptak, majd a versenyt megelőzően múzeumpedagógiai foglalkozásra látogattunk a Bakonyi Természettudományi Múzeumba. Ezt követően vettünk részt a versenyen, ahol totó, szövegértési feladatok és gyakorlati munka tették izgalmassá a versenyt. Iskolánkat a 6. osztályos tanulókból álló Harcos Baglyok csapat képviselte: Rada Enikő, Zavada Bianka, Kovács Botond, Pintér Zsombor és Balogh Alex személyében. A tavalyi évhez hasonlóan idén is a mi csapatunk volt a legfiatalabb csapat a versenyzők közül, ehhez képest igen szépen helyt álltak diákjaink. Sajnos az egyik feladatnál egy félreértés miatt sok pontot veszítettek, de a gyakorlati résznél, ahol madarak tollazatát, faleveleket, terméseket,  kőzeteket és rovarokat kellett felismerniük, 5 feladatból hármat hibátlanul oldottak meg! Az 5. helyen végeztünk, és a tavalyi versenyhez képest nagyon sokat fejlődtek diákjaink – ezt a verseny szervezői állapították meg. Az eredményhirdetést követően pedig az elmaradhatatlan zirci sütizés következett a méltán híres Pepe Cukrászdában. Jövőre újra jövünk! Köszönjük a Bakonyi Természettudományi Múzeum valamennyi munkatársának és Dr. Harmath Beátának a szervezést és a felkészítést, Litér Község Önkormányzatának és Bacsa Róbert Úrnak pedig a szállításunkat a falubusszal!

Gyenes Viktor felkészítő tanár

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA