Természetismereti verseny Zircen

[slideshow_deploy id=’1783′]

A Bakonyi Természettudományi Múzeum immáron 11. alkalommal hirdette meg általános iskolásoknak természetismeret versenyét. Idén első alkalommal iskolánk is képviselte magát ezen a nem könnyű természettudományi versenyen. Az 5. osztályos diákok közül kilencen (két csapat) vállalták a megmérettetést. A felkészülés során ellátogattunk a Múzeum kiállítására is, ahol Bea néni vezetett be minket a Bakony-hegység rejtelmeibe. Ezt követően az iskolában folytattuk a felkészülést, majd végül következett a verseny. Összesen hat csapat indult, és mind 7-8. osztályosok voltak, akik már több éve vesznek részt ezen a versenyen. Diákjaink ügyesen helyt álltak, sok-sok dicséretet kaptak szorgalmuk, tudásuk, viselkedésük miatt, helyezést most azonban nem sikerült elérnünk. A verseny végén közös sütizést tartottunk, majd hazautaztunk az új litéri falubusszal. Bízom benne, hogy jövőre újra indulhatunk! Addig is sok-sok köszönet és dicséret mind a két csapat tagjainak!

Gyenes Viktor felkészítő tanár