Vakegér vaktérképes verseny

2016. március 8-án Sopronban, az Eötvös József Evangélikus Gimnáziumban került megrendezésre a „Vakegér” regionális (Győr-Moson-Sopron, Vas és Veszprém megyék) vaktérképes verseny, amelyen iskolánk két diákja: Kaiser Csaba és Pozsgai Zalán (mindketten 8. osztályosok) is részt vett. A verseny során önállóan, minden segédeszköz nélkül kellett 45 magyarországi települést minél pontosabban meghatározni, úgy, hogy közben egyre kevesebb információt tartalmazó térképes felületen tájékozódhattak a diákok. A versenyre való felkészülést jellemzi, hogy Zalán és Csabi több, mint 150 gyakorló térképes feladatot oldottak meg az elmúlt hetekben. A nemes küzdelemben helyt álltak, dobogós helyezést ugyan nem értek el, de földrajzi tudásuk biztosan gyarapodott, a soproni út pedig jó emlék marad.

Gyenes Viktor földrajztanár

Vakegér